7 نکته مهم جهت ایمنی در برابر حریق

1. تست کردن سنسورهای آتش

سنسورهای اعلام حریق یکی از ابزارهای ضروری هستند که هنگام حریق به شما اطلاع رسانی می کنند. پس نیاز است که این سنسورها مرتب چک شوند. کارشناسان ایمنی می گویند حداقل ماهی یک بار باید همه سنسور ها را تست کرد تا از سالم بودن آنها اطمینان خاطر پیدا کنیم.

2. همیشه یک کپسول و یا گوی خاموش کننده اتش در دسترس داشته باشید.

همه های حریق های بزرگ با یک جرقه و آتش کوچک شروع می شوند. زمانی که حریقی صورت می گیرد، توسط باد و سایر عوامل محیط با سرعت تصاعدی شروع به بزرگ شدن می کند. اگر آتش را همان زمان اولیه اطفاء کنیم دیگری حریق های بسیار بزرگ و خانمان سوز اتفاق نمی افتد. پس باید همیشه یک کپسول اطفاء حریق در خانه، اداره خودرو و…. داشته باشید.

البته نکته ای که در خصوص این موضوع باید مورد توجه قرار بدهید این است که کپسول خاموش کننده باید در دسترس باشد تا به هنگام نیاز به راحتی مورد استفاده قرار بگیرد.

کپسول های آتش نشانی را باید به صورت دوره ای چک شود. این کار باید توسط کارشناسان مربوطه صورت گیرید.

3. تمرین خاموش کردن آتش

شاید در نگاه اول این موضوع خنده دار به نظر آید ولی زمانی که حریق صورت می گیرد، افراد، دچار استرس می شوند و نمی دانند باید چه اقداماتی انجام دهند. در همچین مواقعی اگر افراد دوره های اطفاء حریق را گذرانده باشند و تمرینات لازم را انجام داده باشند، قطعا در هنگام آتش سوزی بسیار خونسرد هستند و می دانند که باید چه اقداماتی در راستای کنترل آتش انجام دهند.

در بسیاری از مواقع هنگام آتش سوزی معمولا کنترل محیط از دست افراد خارج می شود. بنابراین تمرین خاموش کردن آتش بسیار پر اهمیت بوده و تیم امنیتی بازرگانی نیما علی زاده توصیه می کند حتما این دوره ها را طی نمایید.

4. در هنگام آتش بازی (جشن ها) رعایت دستورالعمل ها الزامی است.

درصد قابل توجهی از اتش سوزی ها به هنگام آتش بازی، عدم رعایت دستور العمل های ایمنی می باشد. معمولا برای اجرای مراسم آتش بازی باید از افراد متخصص در این حوزه کمک گرفت.

به هنگام آتش بازی باید فاصله ایمنی از محل اجرای آتش بازی را رعایت نمایید. تجهیز محل به سیستم های اطفاء حریق از ضرورات این امر است که جهت جلوگیری از آسیب رسیدن به افراد حاضر در محل باید انجام شود.

5. آموزش

آموزش دستورالعمل های ایمنی همیشه باعث کاهش چشمگیر حوادث می شود. باید آموزش را از کودکان شروع کرد. در دنیایی زندگی می کنیم که اگر بدون یادگیری بخواهیم زندگی کنیم، واقعا زندگی سخت می شود. بارها شده است که درصد بالایی از حوادث ناشی از رعایت نکردن موارد ایمنی، به دلیل نااگهی می باشد. شما اگر هنگام نصب وسیله گاز سوز، نسبت به دستورالعمل های ایمنی آن ندانید قطعا بعدها به دلیل رعایت نکردن موارد ایمنی منزل شما دچار حادثه می شود.

6. عدم سهل انگاری

بیشتر اوقات سهل انگاری باعث ایجاد حوادث ناگوار می شود. متاسفانه در جامعه افرادی هستند که در رعایت کردن موارد ایمنی سهل انگاری می کنند. حتما از این قشر از افراد را اطراف خود دیده اید. آنها همیشه دوست دارند همه چیز را ساده بگیرند که همین امر موجب اتفاق افتادن حوادث ناگوار و جبران ناپذیر می شود.

نقد و بررسی آیفون تصویری وینتا مدل 70VM
رعایت کردن موارد امنیتی هنگام ترک خانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Related posts

جهت یابی

سبد خرید من

بستن
مشاهده شده

به تازگی بازدید شده

بستن

مشاهده سریع

بستن

دسته بندی ها

به کمک نیاز داری؟ در واتس آپ پیام بزارید