نگهداری و تست سیستم های امنیتی

نگهداری و تست سیستم های امنیتی

انتظار می رود سیستم های اعلان حریق همواره به از خانه و محل کار شما حفاظت کند. اما فقط با دیدن آنها نمی توانید تشخیص دهید که کاملاً عملیاتی هستند. مانند هر سیستم دیگری ، لوازم الکترونیکی و سایر اجزا می توانند به مرور تخریب شده و عملکرد سیستم را به خطر بیندازند. گرد و غبار ، خاک و سایر آلاینده ها می توانند در ردیاب های دود مشکل ایجاد کنند. مواردی مانند خرابکاری ، بازسازی و روش های نگهداری نامناسب نیز می تواند به تجهیزات محافظت در برابر آتش آسیب برساند. خبر خوب این است که با آزمایش ، بازرسی و تعمیر و نگهداری مناسب می توانید سیستم اعلام حریق خود را در عملکرد بهینه نگه دارید. علاوه بر اطمینان از محافظت ، سیستم شما را در شرایط مناسب با جلوگیری از تعمیرات ضروری بدون هزینه و هشدارهای دروغین بر هزینه ها کاهش می دهد.

تست سیستم های امنیتی را از کجا شروع کنیم

دانستن سن سیستم و تاریخچه تعمیر و نگهداری به شما کمک می کند مراحلی را که باید برای حفظ آمادگی عملیاتی آن بردارید تعیین کنید. سیستم های زیر پنج سال برای نگهداری به کار کمی احتیاج دارند. در سیستم های بسیار جدید ، مشکلات معمولاً به دلیل نصب حاشیه ای مانند زمین نامناسب یا عوامل محیطی مانند  گذر ولتاژ است. آزمایش و بازرسی دوره ای سیستم توسط متخصصان واجد شرایط می تواند بسیاری از این مشکلات را تشخیص دهد.

سیستم های بین پنج تا ده سال ممکن است تجزیه جز component ناشی از عوامل محیطی سخت ، اما طبیعی را تجربه کنند. نوسانات ولتاژ ، دما و رطوبت ممکن است باعث خرابی سیستم یا مشکلات هشدار مزاحم شود.

سیستم های بین ده تا پانزده ساله هنوز می توانند عملکرد خوبی داشته باشند. با این حال ، سیستم های این دسته حتی با رعایت مراحل مناسب نگهداری نیاز به توجه دقیق دارند. اگر سیستم سابقه نگهداری ضعیف یا اصلاً نداشته باشد ، احتمالاً خرابی قطعات و نظارت نادرست بر اجزای سیستم رخ می دهد.

سیستم های نزدیک به 20 سال ممکن است دیگر عملکرد مناسبی از خود نشان ندهند. در صورت نگهداری صحیح سیستم ممکن است به طور مطلوبی به کار خود ادامه دهد ، اما برای اطمینان از بروز واکنش مناسب سیستم در شرایط اضطراری ، به آزمایش و بازرسی توسط متخصصان آموزش دیده نیاز دارید.

مراحل فعالیت های نگهداری سیستم های اعلام حریق را می توان در پنج مرحله جمع بندی کرد.

  1. حسگرهای هشدار مانند آشکارسازهای شعله و دود را براساس مشخصات سازنده تست و کالیبره کنید. این امر مستلزم آگاهی از سنسورهای مختلف – و الزامات آزمایش آنها ، حالت های خرابی و شرایط نصب مجدد است.
  2. ورودی ها را شبیه سازی کنید و اعلام کننده ها را آزمایش کنید. این امر نیاز به دانش خاصی از سیستم مورد آزمایش دارد.
  3. حساسیت را تنظیم کنید. این مستلزم درک درستی از سیستم خاص ، کاربرد خاص و تئوری تشخیص حریق است.
  4. با سازمان آتش نشانی هماهنگ شوید تا ورودی سیستم آنها را آزمایش کنید.
  5. باتری را از نظر خوردگی و تاریخ انقضا بررسی کنید ، سپس در صورت لزوم اقدامات مناسب را انجام دهید.

این مراحل به اندازه کافی ساده به نظر می رسند ، به شرط آنکه دانش کافی داشته باشید. با این حال ، اگر به جزئیات توجه کامل نکنید ، این دانش بی فایده است. تجربه نشان می دهد که تکنسین های نگهداری تحت فشار برای ادامه کار تجهیزات تولید اغلب از جزئیات مهم چشم پوشی می کنند زیرا “چیزی خراب نیست”.

استانداردها و دستورالعمل ها اکثر سازندگان سیستم حداقل یک تست و بازرسی کامل سالانه پس از نصب و پذیرش اولیه را توصیه می کنند. آژانسها ، سازمانها و مقامات محلی گوناگون فواصل آزمایش را توصیه می کنند و در برخی موارد نیز مجوز می دهند

تقریباً در همه موارد ، استانداردها حداقل نیازها را ترسیم می کنند. مشکل بالقوه این است که همه سیستم های اعلام حریق تحت شرایط محیطی و محیطی یکسانی قرار ندارند. بنابراین ، رعایت حداقل استانداردهای کلیه کدها و استانداردهای قابل اجرا ممکن است محافظت بهینه از تأسیسات را ایجاد نکند. به همین دلیل ، سازمانهای خدماتی تولیدکنندگان ممکن است بازرسی و نگهداری را بیش از استانداردها و دستورالعملهای منتشر شده توصیه کنند.

نگهداری سیستم

علاوه بر سن سیستم ، باید بودجه و منابع انسانی را نیز در نظر بگیرید. آیا کارکنان شما وقت و تخصص لازم را برای حفظ صحیح این سیستم حیاتی ایمنی دارند؟ آیا انجام خدمات نگهداری از سازمان خدمات تولید کننده یا یک پیمانکار متخصص در اعلام حریق مقرون به صرفه تر خواهد بود؟ سختگیرانه ترین استانداردها و دستورالعمل ها معنایی ندارند ، مگر اینکه افرادی که در امر بازرسی ، آزمایش و نگهداری فعالیت می کنند ، از مهارت و صلاحیت سرویس دهی سیستم اعلام حریق برخوردار باشند.

افراد نگهدارنده تأسیسات معمولاً تجربه و دانش موجود در تکنسین های خدمات سازنده را که کار روزانه آنها در اطراف سیستم و سیستم های اعلام حریق در محیط ها و شرایط مختلف است ، ندارند. برخی از امکانات با ارسال افراد خود به دوره های آموزشی تحت حمایت کارخانه به این مشکل پاسخ داده اند. اگر به طور مداوم انجام شود ، این روش کارایی دارد.

با استفاده از توافق نامه خدمات کارخانه می توانید معضل آموزش را دور بزنید. این موارد می تواند از توافق نامه اولیه تماس تا بازدیدهای منظم از خدمات باشد. ارائه خدمات اضطراری چهار ساعته و هشت ساعته پاسخگویی ، به صورت 24 ساعته در روز ، گزینه ای است که در اکثر موافقت نامه های خدمات موجود است. این سرویس معمولاً همراه با تعمیر و تعویض تجهیزات در زمان مشخص شده پاسخ می دهد. پاسخ سریع سریع به دلیل اشغال شبانه روزی کارکنان ، بیماران و میهمانان برای صنایع بهداشتی و اسکان تقریباً جهانی است.

6 دلیل برای اینکه باید سیستم امنیتی و حفاظتی محیط کار را ارتقا دهید.
راهکار های امنیتی جهت بالا بردن امکان تجاری و فروشگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Related posts

جهت یابی

سبد خرید من

بستن
مشاهده شده

به تازگی بازدید شده

بستن

مشاهده سریع

بستن

دسته بندی ها

به کمک نیاز داری؟ در واتس آپ پیام بزارید