رعایت کردن موارد امنیتی هنگام ترک خانه

رعایت کردن موارد امنیتی هنگام ترک خانه

بیشتر مردم در تابستان و یا تعطلات آخر هفته سفر می کنند در نتیجه در خانه حضور ندارند. اما باید بدانید زمانی که شما از تعطیلات لذت می برید خانه شما نیاز به نظارت 24 ساعته دارد. بسیاری از مردم از این موضوع غافل هستند. درصد بالایی از سرقت ها ناشی از سهل انگاری مالک است.

شما می توانید با نصب سیستم های امنیتی مانند دوربین های مداربسته ، دزدگیر و… علاوه بر اینکه از راه دور بر خانه خود نظارت 100 درصدی داشته باشید، امنیت خانه خود را بالا می برید.

در مورد امنیت خانه خود محتاط باشید

همانطور که در بالا اشاره شد بسیاری از افراد در مسئله امنیت خانه خود سهل انگاری می کنند. امنیت مسئله ای است که اگر نباشد، قطعا زندگی عادی نخواهیم داشت. این مهم است که نسبت به امنیت ملک خود وسواس به خرج دهید.

مثلا هنگام ترک خانه و یا شرکت از قفل بودن درب و پنجره ها مطمئن شوید. گاهی ممکن است به علت قفل نکردن یکی از پنجره ها، سارقین بتوانند از همان پنجره ورود پیدا کنند. یکی از موارد ایمنی که هنگام ترک خانه باید مورد توجه قرار بگیرد، چک کردن شیرهای گاز است. همواره این خطر وجود دارد که منزل شما بر اثر نشتی هرچند کوچک گاز، دچار حریق شود. پس لازم است یک سیستم اعلان و اطفاء حریق در خانه خود نصب کنید.

هماهنگ کردن با همسایه

یکی از روش های سنتی اما مهم در مورد ترک خانه این است که شما به هنگام مسافرت حتما باید با چند تا از همسایه هایتان هماهنگ کنید. این روش هرچند قدیمی می باشد ولی هنوز جواب می دهد.

قطعا همسایه ها شما به راحتی می توانند اشخاص غریبه را از آشنا تشخیص دهند.

استخدام نگهبان

قطعا استخدام کردن یک فرد بعنوان نگهبان هنگام رفتن به مسافرت گزینه بسیار خوبی است برای بالا بردن ضریب امنیتی ملک شما

سرز زدن به خانه

زمانی که تعطیلات شما به طول می انجامد، همواره باید ازفردی آشنا بخواهید که مرتب به خانه سر بزند. این کار باعث می شود که سارقین متوجه رفت آمد در خانه شده و از سرقت منصرف شوند.

موارد زیادی در برقراری امنیت خانه وجود دارد که شما باید آن ها را انجام دهید. ما در این مقاله مهم ترین موارد آن را با شما به اشتراک گذاشتیم

7 نکته مهم جهت ایمنی در برابر حریق
خطراتی که همواره خانه شما را تهدید می کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Related posts

جهت یابی

سبد خرید من

بستن
مشاهده شده

به تازگی بازدید شده

بستن

مشاهده سریع

بستن

دسته بندی ها

به کمک نیاز داری؟ در واتس آپ پیام بزارید