رایج ترین اشتباهات مربوط به امنیت خانه که شما را در معرض خطر قرار می دهد

رایج ترین اشتباهات مربوط به امنیت خانه که شما را در معرض خطر قرار می دهد

1. قرار دادن اشیاء گرانقیمت در خانه

گذاشتن وسایل گران قیمت در مکان های ساده سارقین را به خود جلب می کند . این موارد شامل موارد زیر است:

ماشین ها

رایانه و تبلت

جواهرات

کلیدها

تلویزیون

تجهیزات استریو

در صورت استفاده از وسایل گرانبها ، آنها را از چشم دور نگه دارید. درهای گاراژ خود را ببندید ، جعبه های خرید گران را قبل از بیرون گذاشتن در حاشیه تا کنید و پرده ها را ببندید تا وسایل را از چشم سارق محافظت کنید.

2. فراموش کردن اطلاعات ورود به سیستم امنیتی

فراموش کردن اطلاعات ورود به سیستم امنیتی خود یکی دیگر از اشتباهات رایج است.

به گفته نیک کرنی ، تکنسین وکتور امنیت ، اطلاعات فراموش شده سیستم کاملاً رایج است.

کرنی گفت: “وقتی به تماس های خدماتی برای تعمیر و نگهداری سیستم و تجهیزات پاسخ می دهیم ، معمولاً باید شناسه کاربری و رمز ورود مشتری را تنظیم کنیم زیرا مشتری آنها را به خاطر نمی آورد”.

فراموش کردن اطلاعات ، نه تنها مانع از نگهداری حرفه ای سیستم می شود ، بلکه استفاده از قابلیت های از راه دور و سایر ویژگی های مهم ایمنی نیز جلوگیری می کند .

برای جلوگیری از این اقدام نادرست ، استفاده از یک مدیر رمز عبور در نظر بگیرید – اما فقط یکی از ارائه دهنده های امن و بررسی شده را انتخاب کنید.

3. ترک خانه بدون فعال کردن سیستم امنیتی

ممکن است بدیهی به نظر برسد ، اما ممکن است تعجب کنید از اینکه چگونه بسیاری از ما هنگام خروج از خانه در شب فراموش می کنیم که سیستم امنیتی خانه را فعال نماییم.

طبق گزارش جرایم یکنواخت FBI در سال 2018 ، 36.7 درصد از سرقت ها غیرقانونی یا قانونی بوده است. شکستن چنین مواردی را می توان با یک سیستم امنیتی که به درستی کار می کند ، خنثی کرد – اما فقط در صورت مسلح بودن.

این عادت را ایجاد کنید که به محض ورود به خانه و درست قبل از خروج از سیستم ، سیستم خود را روشن کنید. اگر متوجه شدید که اطلاعات را فراموش کرده اید ، یادآوری هایی مانند یادداشت روی درب یا جاکلیدی مخصوص ایجاد کنید تا شما را از این طریق راهنمایی کند.

همچنین راه حلهایی وجود دارد که وقتی در محدوده قرار بگیرید ، سیستم بطور خودکار فعال یا غیرفعال می شود . با استفاده از این فناوری ، به نام ژئوفیسینگ ، برخی از قوانین و اعلان های خانه هوشمند – مانند سیستم امنیتی ، چراغ ها و ترموستات – می توانند بر اساس مجاورت شما با خانه وضع شوند.

4. غفلت از نگهداری سیستم امنیتی

در حالی که خودآزمایی عملی خوب است ، اما تجهیزات امنیتی باید سالانه توسط یک فرد متخصص بررسی شود . تکنسین های امنیتی می توانند تشخیص دقیق تری از سیستم شما ارائه دهند و تعمیر و نگهداری حرفه ای از آسیب رساندن تصادفی مالکان به سیستم آنها جلوگیری می کند.

کرنی گفت: “اگرچه ممکن است انجام تعمیر و نگهداری سیستم ، مانند بررسی باتری روی سیستم خود ، ساده باشد ، اما بهتر است این کار را به دست متخصصان بسپارید.” “به عنوان مثال ، شما نمی خواهید به طور تصادفی به یک حسگر آسیب برسانید.”

وی توضیح داد: “در هنگام کمبود باتری هشدار در مرکز نظارت دریافت می کنیم تا بتوانیم فعالانه از سیستم خارج شده و سیستم را سرویس کنیم.”

5. عدم سرمایه گذاری در یک سیستم کامل امنیت خانه

اگرچه برخی از امنیت ها از عدم امنیت بهتر است ، اما سیستم شما وقتی یک راه حل پایان به پایان باشد ، کارایی بیشتری دارد . این به معنای پیاده سازی هشدارها ، دوربین ها و سایر ویژگی های خانه هوشمند است که برای مفیدترین تنظیمات با یکدیگر هماهنگ هستند.

از آنجا که به طور خاص به نیازهای امنیتی مربوط می شود ، دوربین ها ضروری هستند. حتی اگر از همسایگی خود آگاه باشید و بتوانید در مورد وقوع هرگونه جنایتی فرضیه محکمی ارائه دهید ، اغلب طرح اتهام علیه سارقین کافی نیست.

“شما باید مدرک داشته باشید. همان جایی است که دوربین ها وارد می شوند. ”

شما می توانید جهت مشاوره رایگان با کارشناسان بازرگانی نیما علی زاده در تماس باشید

راهکار های امنیتی جهت بالا بردن امکان تجاری و فروشگاه ها
7 راه ایمن سازی پنجره های خانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Related posts

جهت یابی

سبد خرید من

بستن
مشاهده شده

به تازگی بازدید شده

بستن

مشاهده سریع

بستن

دسته بندی ها

به کمک نیاز داری؟ در واتس آپ پیام بزارید