راهنمای انتخاب دوربین

در عصری زندگی می کنیم که امنیت حرف اول را در زندگی می زند. قطعا همه شما به طور معمول اخبار مربوط به سرقت روزانه دنبال می کنید. با بالا رفتن جمعیت، نرخ آمر جرم و جنایت به نوبه خود بالا می رود. این مسئله باعث شده بسیاری از مردم اقدام به نصب سیستم های امنیتی و حفاظتی از جمله دوربین های مداربسته نمایند.

این مهم است که شما دوربین های مداربسته ای را که خریداری نمایید که متناسب با محیط و همین طور با کیفیت باشد. فاکتور های مهمی وجود دارند که باعث می شود، بهترین دوربین مداربسته را خریداری نمایید.

ما دراین مقاله قصد داریم این موارد را برای شما بررسی نماییم.

لنز دوربین

در بازار لنز های متفاوتی وجود دارد. البته این تفاوت هم شامل نوع برند است و هم شامل کیفیت می باشد. معمولا لنز دوربین های مداربسته 2 مگاپیکسل تا 5 مگاپیکسل در بازار موجود است. البته انتخاب نوع لنز به محیط شما بستگی دارد. معمولا برای محیط هایی که نیاز است اشیا و افرادی که در مسافت خیلی دوری هستند، لنز 5 مگاپیکسل مناسب است.

دوربین هایی با لنز 5 مگا پیکسل گرانتر از سیار دوربین ها هستند. البته توجه داشته باشید که اگر دستگاه DVR شما با کیفیت نباشد، خریدن دوربین های 5 مگاپیکسل بی فایده است.

قابلیت دید در شب

داشتن قابلیت دید در شب دوربین های مداربسته فقط یک مزیت نیست بلکه نیاز ضروری است. اکثر سرقت ها معمولا در شب و زمانی که هوا تاریک می شود، اتفاق می افتد. پس این مهم است که دوربین مداربسته ای که شما خریداری می نمایید، بتواند در تاریکی شب هم عملکرد خوبی از خود نشان دهد.

معمولا در بازار 2 نوع دوربین دید درشب وجود دارد: مادون قرمز، استارلایت

مادون قرمز

نور مادون قرمز با توجه به این که در طیف نور های نامرئی قرار دارد و همچنین می تواند در تاریکی شب محیط را از پشت مانیتور متصل به دوربین ، به خوبی قابل تشخیص کند. البته امروز اکثر قریب به اتفاق دوربین های مداربسته دارای برد مادون قرمز هستند. البته مشکلی که در این نوع قابلیت وجود دارد این است که هنگام شب تصویر را سیاه و سفید می کند.

استارلایت

با پیشرفت تکنولوژی در حوزه دوربین های مداربسته نسل جدیدی از دوربین های مداربسته وارد بازار شده اند که بدون داشتن مادون قرمز می توانند محیط تاریک را روشن نمایند. نوع عملکرد این نوع دوربین های مداربسته بدین شکل است که لنز آن با کم ترین مقدار نور محیط می تواند سایر اجزای محیط تاریک را روشن نماید.

فضای ذخیره سازی

البته این مورد ارتباط مستقیمی با دوربین ندارد. این مسئله بیشتر فضای ذخیره سازی دستگاه DVR است. با این موضوع را مدنظر داشته باشید که هر چه تعداد دوربین ها و کیفیت آن ها بیشتر باشد، نیاز به فضای ذخیره سازی بیشتری خواهید داشت

ادامه دارد…

مزایای دوربین های AHD
راهنمای انتخاب دوربین های مداربسته بی سیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Related posts

جهت یابی

سبد خرید من

بستن
مشاهده شده

به تازگی بازدید شده

بستن

مشاهده سریع

بستن

دسته بندی ها

به کمک نیاز داری؟ در واتس آپ پیام بزارید